1. ve 2. sınıflar İçin BİLSEM Sınav Tarihleri Belli Oldu Üstün Yetenekliler

art-and-scienceMerakla beklenen 1. ve 2. sınıflar için Bilim ve Sanat Merkezi Seçmeleri Grup Tarama Sınavı tarihleri belli oldu.

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan tabletle grup tarama sınavı sistemi ile 1. ve 2. sınıf öğrencileri seçmelere katılacaklar. Günde 4 oturum olarak planlanan sistemde her sınıfta 10 öğrenci olacak. Her sınıfta gözetmen olarak 2 öğretmen çocuklara eşlik edecektir. İlk oturum 27 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav yapılacak olan merkezlerde tüm hazırlıklar yapılmakta olup, öğrenciler okullarından aldıkları belgeleri ve nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterli olacaktır. Öğrenciler sınav yerlerini, sınav tarihi ve saatini kendi okullarından öğrenebilirler.

İlk kez yapılacak olan tablet oturumlarında öğrencilerin sistemi tanımaları için Milli Eğitim Bakanlığı demo tablet uygulaması da yayınladı. Konu ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Google Playden bu uygulamayı tabletlere indirerek örneklere göz atabilirsiniz.

E-Okul Sistemi aracılığı ile okullar, öğrencilerinin Grup Tarama Sınavı ile ilgili bilgilerine ulaşabilirler. Grup Tarama Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar dileriz.

Gelişmeler için bizi Facebook ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın…

1 ve 2. sınıf Grup Tarama Sınavı Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları Yazımıza göz attınız mı?

1. ve 2. sınıflar İçin BİLSEM Sınav Tarihleri Belli Oldu
58 votes, 3.41 avg. rating (68% score)

Bir Cevap Yazın