BİLSEM Grup Tarama Sistemi Demo Uygulaması Üstün Yetenekliler

bilsem demo

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bilim ve Sanat Merkezleri öğrenci seçmelerinin ikinci ayağı olan Grup Taraması ile ilgili bir açıklama daha geldi. Bu yıl ilk kez yapılacak olan 1. ve 2. sınıf öğrenci seçiminde tablet kullanıcağını daha önceden açıklamıştı. 22 Şubat 2016 tarihinde de Grup Tarama Sınavında görevlendirilecek öğretmenler için Öğretmen Kılavuzunu yayınladı.

Şimdi ise Tabletlere kurulan bir uygulama (app) ile öğrencilerinin sınavda yapacaklarının bir demosunu GooglePlay’de yayınladı. Google Play’den bu uygulamayı indirerek demoyu çalıştırabilirsiniz.

Genel Müdürlüğün açıklaması:

Saygıdeğer öğretmenler, veliler, öğrenciler;

Bilim ve Sanat Merkezleri 1. ve 2. sınıf grup tarama uygulaması bu yıl ilk defa tablet üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Uygulamada soruların cevaplanma şeklini anlatan 3 adet animasyon ve 3 adet alıştırma bulunmaktadır. Her soruyu belirli bir süre içinde cevaplamanız gerekmektedir. Sürenin son 10 saniyesi sağ üst köşede gösterilecek ve süre azalarak bitecektir. Süre bitiminde cevap verilmez ise sonraki soruya otomatik olarak geçilecektir.

Animasyonlar ve sorular grup tarama sorularının benzeri ve ya kapsadığı konular değildir. Uygulama sadece grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplamada pratiklik kazandırma amaçlanmaktadır.

Sınav ekranında denemeler yaparak öğrencinin sisteme hazırlanmasının amaçlandığı BİLSEM Grup Tarama Sistemi Demo yazılımı Google Play üzerinden https://play.google.com/store/apps/details?id=air.meb.bilsemdemo  adresinden indirebilirsiniz.

Sınav sonuçları,aşamalar, test ve uygulamalar kısaca BİLSEM’le ilgili tüm merak ettiklerinizi e-zeka.net’i twitter ve facebook sayfamızdan takip ederek herkesten önce siz öğrenin.

BİLSEM Grup Tarama Sistemi Demo Uygulaması
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorum

Bir yanıt bırak

*