1. ve 2. sınıflar İçin BİLSEM Sınav Tarihleri Belli Oldu 1. and 2. classes For BİLSEM Exam Dates Announced Üstün Yetenekliler

art-and-scienceMerakla beklenen 1. ve 2. sınıflar için Bilim ve Sanat Merkezi Seçmeleri Grup Tarama Sınavı tarihleri belli oldu.

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan tabletle grup tarama sınavı sistemi ile 1. ve 2. sınıf öğrencileri seçmelere katılacaklar. Günde 4 oturum olarak planlanan sistemde her sınıfta 10 öğrenci olacak. Her sınıfta gözetmen olarak 2 öğretmen çocuklara eşlik edecektir. İlk oturum 27 Şubat 2016 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav yapılacak olan merkezlerde tüm hazırlıklar yapılmakta olup, öğrenciler okullarından aldıkları belgeleri ve nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterli olacaktır. Öğrenciler sınav yerlerini, sınav tarihi ve saatini kendi okullarından öğrenebilirler.

İlk kez yapılacak olan tablet oturumlarında öğrencilerin sistemi tanımaları için Milli Eğitim Bakanlığı demo tablet uygulaması da yayınladı. Konu ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Google Playden bu uygulamayı tabletlere indirerek örneklere göz atabilirsiniz.

E-Okul Sistemi aracılığı ile okullar, öğrencilerinin Grup Tarama Sınavı ile ilgili bilgilerine ulaşabilirler. Grup Tarama Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar dileriz.

Gelişmeler için bizi Facebook ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın…

1 ve 2. sınıf Grup Tarama Sınavı Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları Yazımıza göz attınız mı?art-and-science

The highly anticipated 1st and 2nd classes Selection Group for Science and Art Center Screening Exam dates have been announced.

This year for the first time to be implemented by tablet group screening examination system of the 1st and 2nd grade students will attend the audition. The system was planned as a 4 day session will be 10 students in each class. the supervisor will be accompanied by 2 teachers per class children. The first session will be held on Saturday, February 27, 2016. Examination centers which will be held in all the preparations are done, students will be enough to go through the documents and identity cards they receive from the school. Students place their exams, exam date and time, can learn from their schools.

For the first time in the tablet will be held session of the Ministry of Education for recognition of student tablet released in the demo application. Here you will find our article on the subject. By downloading this app you can browse the sample tablets from Google Play.

E-school system via schools, students have access to information about the Group Screening Exam. We wish success to the students who will enter the Group Screening Exam.

Do not forget to follow us on Facebook and Twitter for updates …

1. ve 2. sınıflar İçin BİLSEM Sınav Tarihleri Belli Oldu 1. and 2. classes For BİLSEM Exam Dates Announced
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.