Kibrit Oyunları – 1

Kibrit çöpleri ile oynanan veya kibrit çöpü ile sorulan birçok oyun veya soru bulabilirsiniz. Ateş yakmak için kullanılan bu icat zamanla vakit geçirmek, çocukları eğlendirmek ve hobi amaçlı olarak da hizmet vermiştir. Şimdi bizler de bu hizmetten faydalanalım. 🙂

UYARI! Kibrit yanıcı bir madde olup küçük çocukların kibrit oyunlarını eşit uzunluktaki çubuklarla yapmasını tavsiye ederiz.

Geçelim kibrit oyunumuza…

5 tane kibrit çöpü alınız. Şekildeki gibi kibritleri diziniz. Bu şekil tavada kızarmakta olan bir balığı göstermektedir. Fakat balık yeteri kadar pişmiş olmasına rağmen aşçı balığı tavanın dışına çıkarmayı başaramamıştır. Aşçı sizden yardım beklemektedir.

2 tane Kibrit Çöpünün yerini değiştirerek balığı dışara çıkarabilir misiniz?

Balığın sıcak olduğunu ve balığa dokunamayacağınızı unutmayın! Kolay gelsin…

Unutmayın sadece 2 (iki) kibritin yerini değiştirme hakkınız var!

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Yorumlar

  umutege

  (15 Mart 2015 - 12:50)

  çok iyi bir soruydu bu sağolun

  Anonim

  (20 Aralık 2016 - 13:20)

  tavadaki balık sorusunda kibrik çöpleri ölçüsüz gözüktüğü için cevabı bulamayabilir çocuklar. gerçek çöplerle deneyin resim yanıltıcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.