Kibrit Oyunları – 2 Cevabı

4 adet kibrit çöpü ile kare yapmak deyince çok kolaymış gibi geliyor kulağa. Nolacak canım 4 eşit uzunlukta kibrit çöpü var. Bunları birbirine 90 derecelik açılarla yerleştirip bir dirtdörtgen yaptın mı oldu işte sana kare 🙂 . Fakat bu kiprit çöpleri artı şeklinde yerleştirilip (bakınız: Şekil1) ve sadece 1 (bir) hamleyle kare yap denirse sonuç ne olur? (!?’^+%& [es]). İşte müzikte kullanılan es işaretinin anlamını veren sesizlik 🙁 …

kibrit-oyunları

Sözü fazla uzatmadan cevaba geçelim. Haa bu arada Sorunun Aslını Görek isteyenler Kibrit Oyunları – 2 yazımıza göz atabilirler.

Kibrit oyunları – 2 (Kare Yapmak) basit çözümünü ve cevabını görmek isteyenler burayı tıklayarak meraklarını giderebilirler.

İŞTE ÇÖZÜM

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Yorumlar

    Anonim

    (20 Aralık 2016 - 13:17)

    çok aptalca kelime oyunu ve gereksiz vakit kaybı, saçma bir cevabı var,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.