Merhaba Köşe Yazıları

Bizler konukseveriz, yardım severiz, her konuda fikrimiz ve bilgimiz sonsuzdur… Bunu gibi bize özgü birçok özellik sıralayabilirim size… Amma velakin yabana atılmayacak bir yanımız var ki, o da yapılan her yeni işte bir kusur ararız. “Aman efendim çok güzel olmuş, emeğine sağlık” demek, ödün vermekle eşdeğer tutulur. Takdir etmek için; önce yapanı sevmeliyiz, aynı siyasi görüşten olmalıyız, hatta aynı takımı tutmalıyız. vs. vs. … Bir sürü şarta bağlarız yorumlarımızı.
Bu köşede yer alma fikri bana geldiğinde ilk aklıma gelen cümleler bunlar oldu. İki genç arkadaşımın bu güzel girişimi “benim için desteklemek” yazı yazmaktan daha önemliydi. Bundan sonraki yazılarımda (ki inşallah uzun soluklu olur) beğendirme kaygısı duymayacağım, edebi eserler sınıfına sokmak gibi bir derdimde yok. Sadece hissettiğimi fazla sansürlemeden (tabii editörlerimizin izni olursa) kelimelere dökmek…
Evelallah bu memlekette malzeme çok. Biraz gönül gözümüzü aralamak yetecek. Zaman zaman sizi kızdıracak – çuvaldızlar – gelebilir. Hazırlıklı olun.
HATALARI ÖRTMEDE GECE GİBİ OLMAK DİLEĞİYLE…

Denyas Adige

Merhaba
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorum

  1. rana

    Herşeyden önce hayırlı uğurlu olsun. Sitenizi çok başarılı buldum.
    Yazılarınız sıcak ve samimi. Elimden geldiğince takipçisi ve yorumcusu olmaya çalışacağım.
    Başarılar…

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.