Ortaokul Takdir – Teşekkür Hesaplama Ortaokul

Takdir – Teşekkür Belgesi ve Ağırlıklı Not Ortalaması Hesaplama

takdir teşekkür ortaokul

ORTAOKULLARDA ÖDÜL YÖNETMELİĞİ:

Takdir veya Teşekkür Belgesi almak için; Ortaokullarda Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı Diğer dersler de en az 45 ve üstü puan olmalıdır.

Ödüller ve ödüllerin verilmesi

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür” EK-6, 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdir” EK-7 belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler “İftihar Belgesi” EK-8 ile ödüllendirilir.

c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

ç) İftihar Belgesi, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. İlkokullarda okul yönetiminin olur tarih ve sayısı, ortaokullarda ise Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası belgenin tarih ve numarası olarak kabul edilir.

(3) İftihar Belgesiyle ödüllendirilenler, özel olarak yapılacak bir toplantı veya törende diğer öğrencilere duyurulur. Bu öğrencilerin adları ve fotoğrafları okulun internet sayfasında yayınlanır ve uygun bir yere asılır. Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

[Çok Yakında] Takdir Teşekkür Hesaplama Hesaplama Sayfamıza Ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın…

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesapla

6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesapla

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesapla

İmam Hatip Ortaokul Takdir Teşekkür Hesapla

Ortaokul Takdir – Teşekkür Hesaplama
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.