TTNET Kota Sıfırlama Ne Zaman Gerçekleşiyor?

İnternet kota

TTNET Kota Aşımı

TTNET kullanıyorsunuz ve bilgilendirme mesajı\e-postası geldi kotanızı doldurduğunuz için bağlantı hızınızın yavaşlayacağı yazıyor.

Çoğu kullanıcı sınırsız internet paketi almış olduğunu düşünse de internet paketinizde download ve upload (indirme ve yükleme) sınırları vardır. Bu bazı paketlerde düşük bazı paketlerde ise yüksek kotadadır. Bu kotayı aştığınızda size bilgilendirme mesajı ile kotanızın dolduğu iletilir. Kotanız dolduktan sonra internetinin kesilmez ama internet hızınız fark edilir şekilde düşer.

Kotanız dolduğunda sahip olduğunuz pakete göre kota aşım ücreti faturanıza yansıyabilir. Ya da ek ücret ödeyerek ek kota satın alabilirsiniz. Kotanızın durumu ve paketinizde olan sınırları iyi bilmeniz sürpriz faturalarla karşılaşma olasılığınızı en aza indirir.

Peki sınırsız paketiniz dolduysa ve sınırsız paketinizde bulunan adil kullanım kotanız aşınca ne zaman internet hızı eski duruma dönecek?

İnternet paketiniz ne zaman eski haline döner?

TTNET kotası ne zaman yenilenir?

TTNET kota işlemleri aylık olarak tutulmakta ve ayarlanmaktadır. Bu nedenle kullanılan kotanız içinde bulunduğunuz ayı kapsamaktadır. Yani her ayın 1. Günü ile ay sonu 30-31’inde kullanılan download ve upload kotanız paketinizde olan maksimum seviye dolana dek paketinizde bulunan internet hızınızla internete girebilirsiniz. Kotanız dolduktan sonra kotanızın yenilemesi işlemi ise gelecek olan ay başında tekrar sıfırlanacaktır. Kota vb işlemleriniz için online işlem merkezinden merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

E-zeka.Net Yazar

Yorumlar

  Hüseyin Erdem Çatılı

  (3 Şubat 2017 - 16:47)

  ALLAH BEL*** VERSİN TTNET

  daran aycan

  (20 Şubat 2017 - 10:09)

  Yorumunuz uygunsuz bulunduğundan yayınlanmamıştır.
  Hız vb sorunlarınız için çağrı merkezinden destek almanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*