TTNET Kota Sıfırlama Ne Zaman Gerçekleşiyor? Bilişim & Teknoloji

İnternet kota

TTNET Kota Aşımı

TTNET kullanıyorsunuz ve bilgilendirme mesajı\e-postası geldi kotanızı doldurduğunuz için bağlantı hızınızın yavaşlayacağı yazıyor.

Çoğu kullanıcı sınırsız internet paketi almış olduğunu düşünse de internet paketinizde download ve upload (indirme ve yükleme) sınırları vardır. Bu bazı paketlerde düşük bazı paketlerde ise yüksek kotadadır. Bu kotayı aştığınızda size bilgilendirme mesajı ile kotanızın dolduğu iletilir. Kotanız dolduktan sonra internetinin kesilmez ama internet hızınız fark edilir şekilde düşer.

Kotanız dolduğunda sahip olduğunuz pakete göre kota aşım ücreti faturanıza yansıyabilir. Ya da ek ücret ödeyerek ek kota satın alabilirsiniz. Kotanızın durumu ve paketinizde olan sınırları iyi bilmeniz sürpriz faturalarla karşılaşma olasılığınızı en aza indirir.

Peki sınırsız paketiniz dolduysa ve sınırsız paketinizde bulunan adil kullanım kotanız aşınca ne zaman internet hızı eski duruma dönecek?

İnternet paketiniz ne zaman eski haline döner?

TTNET kotası ne zaman yenilenir?

TTNET kota işlemleri aylık olarak tutulmakta ve ayarlanmaktadır. Bu nedenle kullanılan kotanız içinde bulunduğunuz ayı kapsamaktadır. Yani her ayın 1. Günü ile ay sonu 30-31’inde kullanılan download ve upload kotanız paketinizde olan maksimum seviye dolana dek paketinizde bulunan internet hızınızla internete girebilirsiniz. Kotanız dolduktan sonra kotanızın yenilemesi işlemi ise gelecek olan ay başında tekrar sıfırlanacaktır. Kota vb işlemleriniz için online işlem merkezinden merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

TTNET Kota Sıfırlama Ne Zaman Gerçekleşiyor?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorumlar

 1. daran aycan

  Yorumunuz uygunsuz bulunduğundan yayınlanmamıştır.
  Hız vb sorunlarınız için çağrı merkezinden destek almanızı öneririz.

 2. Emre

  Şu anda haziran ayının 6. gününde olmamıza rağmen hala kota yenilenmedi.Diğer internet operatörü kullanıcılarına sorduğumda hepsi ay başı saati saatine yenileniyor diyor. TTNET in bu durumu artık tüm ttnet kullanıcıları tarafından ortak sorun teşkil etmeye başladı. Benim gibi düşünen 5 ttnet kullanıcısı sözleşme süresi bittiği gibi farklı operatöre geçmeye karar verdik.Umarım bu gibi olaylar size ders oluyordur.Ama anlaşılan o ki bayağıdır bu olay gündemde olmasına rağmen gereken yapılmıyor…

  1. Yiğit

   Birakin adamlarin tek sorunu bu olsun. Diger operator dediginiz firma 20 gunde modem kurulum oldugu halde fiber baglayamadi. Kullanmis oldugum internetide kesti. Kullanmamis oldugum 51tllik fiber faturasinida odetti. Thh ne gittim cayma bedeli konusunda anlastik sadece o yuzden Ttnet candir.

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.