3. ve 4. Sınıflardan Sonra Sıra 1. ve 2. Sınıflarda…

BİLSEM SeçmeleriBakanlığımızca, özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için 3. ve 4. Sınıflara yönelik Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçme Grup Tarama Sınavı 14 Şubat 2016 tarihi saat 10.00´da, 81 ilde, 219 sınav merkezi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde aynı anda 118 bin 609 öğrenci katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Sonuçlar açıkladıktan sonra 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden Grup Tarama Sınavını geçenler son aşama olan bireysel incelemeye kendi alanlarından katılacaklar.

3. ve 4. sınıf öğrencileri sonuçların açıklanmasını merakla bekleye dursunlar; İlkokul 1. ve 2. Sınıflara ise Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçme Grup Taraması bu yıl ilk kez 167.215 öğrenciye elektronik ortamda tablet uygulaması ile yapılaca. Sınav giriş belgeleri ve tarihleri önümüzdeki günlerde Bakanlık tarafından açıklanacağı ilan edildi.
BİLSEM tablet
1. ve 2. sınıflar bu yıl tabletlerle Grup Tarama Basamağını geçecekler. Bu Grup Tarama Seçmelerinde velilere düşen görev belirlenen tarih ve saatte Grup Taramasının yapılacağı binada çocuğunu hazır bulundurmasıdır.

Çocukların kendilerini rahat hissetmeleri bu aşamada önemli. Çocuğun yaşayacağı sınav kaygısı yanlış yapmasına neden olacağından çocuğun mümkün olduğu kadar sınav ne zaman olacak, nasıl olacak gibi sorulardan uzak tutmak gerekiyor.

Bakanlık açıklamasını öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin…BİLSEM SeçmeleriBİLSEM tablet

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.