BİLSEM 2. Basamak Seçmeleri Başladı. Step 2. Start The BİLSEM Selection. Üstün Yetenekliler

BİLSEM 2. Basamak

Bilim ve Sanat Merkezi seçmelerinin 1. ayağı olan Grup Tarama Sınavında barajı geçen öğrenciler Bu hafta (Mayıs 2015  tarihinden itibaren) içerisinde 2. basamak incelemelerine girmeye başladılar.

BİLSEM Seçmelerinin 1. basamağı grup sınavı, 2. basamağı ise bireysel incelemedir. 2. Basamağa girecek olan her öğrencinin inceleme tarih ve saatleri öğrenciye özel olarak belirlenir. Okul müdürlükleri tarafından öğrencinin bireysel inceleme gireceği yer bildirilir.

BİLSEM’ler üstün yetenekli öğrencilerin destek eğitim aldıkları özel eğitim kurumlarıdır. Adından da anlaşılacağı üzerine Bilim ve Sanat Merkezlerinde iki temel bölüm bunmaktadır. Bunlardan birincisi bilim, ikincisi sanattır. 2. basamak incelemeleri de bu bölümler doğrultusunda şekillenir.

Öğrenci bilim bölümü için Genel Yetenek Bireysel İncelemeye ( ZABİ ) katılır. Sanat bölümü için ise öğrenci Müzik ve Resim Yetenek Alanlarından ( MABİ , RABİ ) incelemeye girer.

Resim ve Müzik alanlarında uzman personellerden komisyonlar oluşturulur. Öğrenciler bu alanlardaki yeteneklerini sergilerler. Müzik alanında eğer çaldığı bir enstrüman varsa inceleme günü yanında getirmesi istenir.

Genel yetenek alanında ise yine alanlarında uzman personeller tarafından öğrenciler bireysel incelemeye alınır.

Bütün bu incelemeler 2015 BİLSEM seçmeleri takvimine göre 4 – 6 hafta arasında bitirilmelidir. Son tarih 06 Haziran 2015’tir.

BİLSEM seçmelerinin son kulvarı bireysel incelemelerdir. Değerlendirmeler sonucunda öğrencilerin üstün yetenekli olduğu tespit edilirse 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında BİLSEM’e kayıt olma hakkı kazanırlar. Yine hak kazananların sonuçları okullarına bildirilir. Hak kazanan öğrenciler okul müdürlükleri tarafından bilgilendirilir.BİLSEM 2. Basamak

Students who pass the threshold of Science and Arts Center Group with 1 foot of the selection scan examination this week (from March 4, 2015) # 2 began to enter the examination stage.

BİLSEM 1. group stage of the selection exam, and step 2 is an individual examination. 2. The examination date and time of each student, which will be designated as special students Step. The students will enter the place by the school director notified individual examination.

BİLSEMs are private educational institutions, their educational support of gifted students. The name is on these two main sections of the Science and Art Centers suggests. The first is the science, art second. 2 digits studies also shaped in accordance with this section.

General Ability for the Study of Individual Students science section (ZAB is) is added. The art department for the students of Music and Art Talent Area ( MATA ) enters the examination.

Painting and experts in the field of music created on commission from the staff. Students will demonstrate their capabilities in this area. If you play an instrument in the field of music to bring next examination day it is requested.

The general ability of students to individual examination by experts in the field again.

All of these studies compared to the 2015 calendar selecting BİLSEM 4 – 6 weeks to be completed.

I knew the last lane of selection are individual examination. If the evaluations are identified as gifted and talented students 2015 – 2016 Education BİLSEMs are entitled to be recognized in the academic year. The results of the awardees will be notified to the school again. Eligible students will be informed on the side of the school offices.

BİLSEM 2. Basamak Seçmeleri Başladı. Step 2. Start The BİLSEM Selection.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorumlar

  1. ello

   hatice hanım, resim seçmesi ne şekilde yapıldı acaba? bize gelen belgede cumartesi pazar toplam 4 oturum yazıyor. bütün çocuklar tüm oturumlara giriyor mu?

 1. Anonim

  Biz genel yetenek sınavını 2. MülakatI kaçırdık okulmuzun bize haber vermesini beklerken meğerse tarihimiz geçmiş şikayet ettiğimizde bilsem okula genel yetenek mülakat tarihlerini haber vermediğini öğrendik bakanlığa dilekce yazdık inşallah dikkate alınir bu sorumsuzluk

 2. Emine AYDIN

  Ya bu sınavın üzerine ülke çapında kaçbin kişinin girdiği sınavlar açıklandı,bir bu açıklanamadı.Arkadaşlar bir bilgi alan yazsın lütfen.

 3. Mehtap

  Ogrencilerin sinav suresinin uzunlugu dezavantaj midir?mulakat sinavi ortalama bir ogrencinin 30-35 dakika suruyormus. benim kizim tabist olarak da cok yavas oldugu ve emin davranmayi tercih ettigi icin sinav suresini50-55 dakikada tamamladi.

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.