Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor DPY & Bursluluk

PYBS 2015 başvurularıMillî Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı PYBS Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu´na göre 5, 6, 7, 9, 10 ve 11´inci sınıflara yönelik parasız yatılılık ve bursluluk sınavı 13 Haziran 2015´te yapılacak.

5, 6, 7, 9, 10 ve 11´inci sınıfların sınav başvuruları, 20-30 Nisan 2015 tarihlerinde alınacak. 8´inci sınıf öğrencileri ayrıca PYBS´ye katılmayacaklar, sadece başvuru şartları ile ilgili belgelerini okul müdürlüklerine ibraz edecekler ve şartları taşıyanların başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacak.

Sınava başvuru için öğrenci velisinin, kılavuz ekinde yer alan “ailenin maddi durumunu gösterir beyanname” ve “2015 PYBS Başvuru Formunu” doldurarak okul müdürlüğüne teslim etmesi gerekiyor.

PYBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında, sınava girecek en az 10  öğrenci olmak kaydıyla, Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek´te yapılacak.

Parasız yatılılık veya bursluluk hakkından yararlanmak için sınava giren öğrencilerden, meslek lisesi, teknik lise, genel lise, imam hatip lisesi program türlerinde öğrenim gören 10´uncu ve 11´inci sınıf öğrencileri, 3-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında okul müdürlüklerine başvurarak yatılılık ve bursluluk tercihlerini yapacaklar. Tercih yapmayan öğrenciler, bu haklarından yararlanamayacaklar.

PYBS Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu için tıklayınız.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorum

  1. BARIŞ SEVİM

    HERKESİN BURSLULUK SINAVINA KAZANACAĞINA İNANIYORUM BENDE BURSLULUK SINAVINA GİRECEĞİM HERKESE ALLAH YARDIMCISI OLSUN AMİİN

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.