MEBBİS’in Süprizi Belli Oldu

Öğretmenler gününe denk gelen geri sayım sonunda (24 Kasım 2014 saat:10.00) bitti. MEB geri sayaç hakkında açıklama yapmamıştı. Sayacın Öğretmenler Gününü göstermesi merak konusu olmuştu. “Acaba Öğretmen için bir süpriz mi var?” sorusunu akıllara düşüren MEBBİS’in süprizi belli oldu.

 

MEBBİS Süprizi

Sayacın bitmesinin ardından site yeni bir görünümle açıldı. Çoklu ekran desteği ile gelen yeni siteyi MEB öğretmenlerin kullanımına sundu.

Artık akıllı telefonlar ve tabletlerden görüntü sıkıntısı çekilmeden sitede rahatça dolaşılabilecek.

 

MEBBİS mobil3 MEBBİS mobil2 MEBBİS mobil1

 

 

 

 

 

 

 

 

Sitede göze çarpan başka bir yenilikte akıllı telefon uyugulamaları. MEB’in android ve iOS işletim sistemleri için geliştirilen uygulamalar için anasayfada bir yer ayrılmış.

MEB android ve iOS Uygulamaları

Öğretmenler günü süprizi bekleyen öğretmenler hayal kırıklığına uğrasa da MEB’in böyle yenilikler yapması ve teknolojik ilerlemelerden geri kalmaması güzel bir gelişme….

 

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.