KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Adaylarının Dikkatine KPSS

KPSS Ortaöğretim ve Ön Lisans, 27 – 28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak. Sınava girecek adaylara ÖSYM tarafından son bir hatırlatma daha yapıldı. Sınava giderken adaylar yanlarında nüfus cüzdanı veya pasaport bulunduracaklar. Bu belgeler resimli, T.C. Kimlik Numaralı ve soğuk damgasının belirgin olması gerekiyor. Nufüs Cüzdanlarında aranan özelliklerin olmaması durumunda sınava alınmayacaklar. Hafata sonu olmasına rağmen yapılan açıklamaya göre (sınav günleri) 07.00 – 09.45 saatleri arasında Nüfus Müdürlükleri açık olacaklar.

Bizden tavsiye

Önlem alınsa da işinizi hafta sonuna bırakmayın. Sabahın ilk ışıklarında sınav heyecanın yanına bir de nüfus cüzdanı değiştirme telaşına düşmeyin. Şimdi gidin ve nüfus cüzdanınızı kontrol edin. Eğer fotoğrafınız veya T.C. Kimlik Numaranız eksik veya cüzdanın soğuk damgası belirgin değilse ilk işiniz Nufüs Müdürlüğüne uğramak olsun. Çalışmalarınız ve emekleriniz bir belge yüzünden boşa gitmesin.

KPSS ortaöğretim önlisans

ÖSYM’nin Basın Duyurusu (24 Eylül 2014);

Nüfus Cüzdanı Olmayan/Nüfus Cüzdanında T.C. Kimlik Numarası/Fotoğrafı Bulunmayan/Soğuk Damgası silinmiş 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Ön Lisans Adaylarının Dikkatine

26/09/2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik gereğince adayların sınavlara alınmalarında Sınava Giriş Belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurulması zorunludur. Bunların dışında bir özel kimlik belgesi geçerli değildir. Ancak bu durum, sınavdan bir gün önce nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için sorun oluşturmakta, bu durumdaki adayların, hafta sonu tatili olması nedeniyle yeniden nüfus cüzdanı edinemedikleri için sınava girmeleri mümkün olmamaktadır.

Başkanlığımız  tarafından, 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Ön Lisans’a katılacak adaylardan nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğrafı bulunmadığı veya soğuk damgası belirsiz hale geldiği için sınava katılamayacak durumda olabilecek adayların mağdur olmamaları amacıyla; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden sınavın  yapılacağı sınav merkezlerinde 27 Eylül 2014 Cumartesi ile 28 Eylül 2014 Pazar günü saat 07.00-09.45 saatleri arasında İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin bu durumda olan ve elinde ilgili sınava ait Sınava Giriş Belgesi bulunan adaylara sınava girmek için gerekli olan Nüfus Cüzdanı vermek için açık tutulması talep edilmiş, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce bu talebimize olumlu görüş bildirilerek, sınavın  yapılacağı sınav merkezlerinde bu tarihlerde İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin açık tutulacağı belirtilmiştir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileriz. E-Zeka.Net

KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Adaylarının Dikkatine
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.