En Lüks Villa – Zeka Soruları Gündem, Köşe Yazıları, Zeka, Zeka Oyunları

En lüks villaÇok zengin bir adamın oğlu bir gün kendisine çok lüks bir villa yaptırmaya karar vermiş. Doğru bir mimarın yanına gitmiş. Villası, şimdiye kadar hiç görülmemiş bir yapıda olmalıymış. Ferah olsun… Büyük olsun… Oyun salonları olsun… diye isteklerini bir bir mimara saymaya başlamış. En ince ayrıntısına kadar anlatıyor ve hiçbir masraftan kaçınmamasını, her şeyin en lüksü olmasını tembihliyormuş. Mimar, müşterisinin her türlü isteğine tamam diyor ve planı hazırlıyormuş.

Zengin adamın oğlu: “Ha… Bir de unutmadan her cephesi güneye bakmalı!” demiş. Mimar şaşırmış: “Nasıl yani?” demiş. Her cephesi güneye bakan bir villa mı? Bu imkansız diye düşünmüş. Fakat müşteri, projenin en büyük şartının bu olduğunu üstüne basa basa söylüyormuş. Mimar düşünmüş taşınmış, uykuları kaçmış fakat bir yolunu bulamamış. Sonunda işi teslim edemeyeceğini müşterisine söylemeye karar vermiş. Mimar, müşterisi ile konuşurken mimarın çok samimi olduğu inşaat mühendisi arkadaşı konuştuklarını duymuş. Mimar tam işi bitiremeyeceğini söyleyeceği vakit inşaat mühendisi arkadaşı: “Tamam.” Demiş. “Projeyi bitmiş bilin. 3ay sonra villanızda açılış partisi verebilirsiniz.” Demiş. Mimar çok şaşırmış. Adeta nutku tutulmuş. Mimar daha bir şey söylemeden müşteri sevinçle çoktan gitmiş bile…

3 ay sonra inşaat mühendisinin taahhüt ettiği gibi villa hazırmış. Zengin adamın oğlu villasının açılış partisi için arkadaşlarına davetiye göndermiş. Parti için büyük sürprizler bekleyen konuklar duydukları bir haber ile şok olmuşlar. Zengin adamın oğlu kanlar içinde villasında ölü bulunmuş.

Otopsi sonucu doktorlar, gence vahşi bir hayvanın saldırdığını, hatta bu hayvanın pençe izlerinden ayı olduğunu ve boyunu, kilosunu, rengini tam olarak tarif etmişler.

Gelelim sorumuza…  Acaba otopsi sonuçlarına göre ayının rengi nedir? Neden?

En Lüks Villa – Zeka Soruları
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorumlar

  1. fatihsezer16

    en doğrusu şu villaya saldıran ayı beyazdır çünkü villa kuzey kutup noktsında.Kuzey kutup noktası her yönden kuzeye bakar diyinler varsa mantıklı düşünsün

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.