PAZARTESİ sendromu… Eğitsel Rehberlik

Her pazartesi aynı kabusa mı uyanuyorsunuz… Omuzlarınız düşüyor, soğuk terler  mi döküyorsunuz… Pazartesi sendromu yaşam biçiminiz haline mi geldi… O zaman bu  yazı tam size göre. İşte pazartesi sendromuyla başa çıkmanızı sağlayacak  taktikler… Çoğumuz hafta sonu uykunun tadına varmak için uzun saatler boyunca  yatakta kalırız. Ancak vücut 5 gün süresince düzenli bir uyanma saatine alıştığı için 2 günde tüm bu düzeni alt üst ederiz.  Milliyet’teki habere göre, bu nedenle hafta sonu tüm düzeninizi yıkmak yerine  her zamanki saatte kalkmaya özen gösterin.♥

PLANLI PROGRAMLI OLUN!

Bazen ofisin kapısından girene kadar ne yapacağımızı bilemeyiz. Bir türlü hangi işten başlayacağımıza karar veremeyiz. Bunun  üstesinden gelebilmek için yapılacaklar listesi hazırlayın!

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN!

Sabahları taze sıkılmış portakal suyuyla güne başlayın ve gerekli  vitamin-mineralleri almaya özen gösterin. Unutmayın vücudunuzun direnci ne kadar  yüksek olursa mutsuzluk ve stres sizi o kadar az etkileyecektir.

GÜLÜMSEYİN ve KENDİNİZE BAKIN!

Sabahları aynaya bakıp gülümseyin. Güzel giyinin ve makyaj yapın.  Etrafınızdakiler size iltifat ettikçe kendinizi daha iyi hissedecek ve pazartesi  sendromundan kurtulacaksınız.

Kaynak : haberturk.com

 

PAZARTESİ sendromu…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Son Yorumlar

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.