Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor Gündem, Sosyal Projeler

“Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” kampanyasının ikinci yılında ilk TIR’ı İstanbul’dan uğurlayan BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz:Türkiye’nin çocukları üşümesin dedik bu yıl 250 bin çocuğumuzu giydirdik

Türkiye’nin çocuklarını ısıtmak için yola koyulan BMD TIR’ı, 1.5 milyon adet ürünü,  Kurban Bayramı’na dek  55 noktayı  ziyaret edip binlerce kilometre yol kat ederek ihtiyaç sahibi 250 bin çocuğa ulaştıracak

“Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor” kampanyasıyla geçen yıl 100 bin çocuğun yüzünü güldüren Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), bu yıl daha çok markanın desteğiyle 250 bin çocuğu giydiriyor.

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden valilikler kanalıyla belirlenen 250 bin çocuk için kolları sıvayan BMD, çocukların yaş, beden ve cinsiyet özelliklerine göre özel üretim yaptırdı.

BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz ile birlikte, yönetim kurulu üyeleri ve marka sahiplerinin de katılımıyla Yenibosna Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding Tesisleri’nde düzenlenen törenin ardından Sitnak’ın sağladığı ilk yardım TIR’ı, çocuklarla buluşmak üzere Anadolu’ya uğurlandı.

Uğurlama töreninde konuşan BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz, geçen yıl 100 bin çocuğu giydirdiklerini hatırlatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine bu sayıyı 2011’de 250 bin’e çıkardıklarını söyledi.

Türkiye’nin önde gelen markalarının büyük bir şevkle piyasa değeri 50 milyon TL’yi bulan kampanyaya büyük destek verdiğini  vurgulayan Yılmaz Yılmaz, amaçlarının ülke coğrafyasındaki tüm çocukları mutlu etmek ve mutlu görmek olduğunu belirtti.

WALL STREET İŞGAL EDİLİRKEN, BİZ PAYLAŞIMCILIĞI ÖNE ÇIKARDIK

Yılmaz, bu yıl 250 çocuğun üşümeyeceğine dikkat çektiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şu anda dünyada çok ciddi problemler yaşanıyor. Hatta “Wall Street’ in işgali” cümlesi ile simgelenen bir toplumsal direniş dalgası Batı dünyasında yayılıyor. Batı ülkeleri problem yaşamalarına rağmen ekonomik gelişmişlik anlamında bizden iyiler ama bir eksikleri var, bizim kadar paylaşımcı değiller…

Genç Türkiye ise bir taraftan büyüyor ve bir taraftan da paylaşmayı bilen bir toplum olarak dünyada yaşanan örnekleri gibi altüst oluşlar yaşamadan yoluna devam ediyor. Projemiz bu anlamda Türkiye’nin en büyük sosyal yardım projesi ve ülkemizin istikrarına katkıda bulunuyor. Bu projenin de katkısıyla çocuklarımıza daha güvenli bir ülke bırakabileceğimizi ümit ediyoruz.

Üstelik imece, Anadolu’nun neredeyse tüm uygarlıklarının ortak duygusu ve hamurudur. Biz bu sorumluluk duyguları içerisinde kampanyamızı hayata geçirdik ve yaşatıyoruz. Yaşadığımız çağda bugünün Türkiye’sinde çıplak ayakla okula gitmeye çalışan bir çocuğun varlığı hepimizin utancıdır. Bu nedenle bu proje çok önemsediğimiz, uygulamasında titizlik gösterdiğimiz, başarı çıtasını olabildiğince yüksekte tutmaya çalıştığımız bir organizasyon oldu”  

ÇOCUKLARA HEM KIŞ HEM BAYRAM HEDİYESİ OLACAK 

Toplam 55 il ve ilçede dağıtılacak olan “BMD yardım paketlerinin”  içinde ayakkabı, pantolon, gömlek, kazak ve mont mevcut.  Dağıtımı çocuklara daha faydalı olmak için bu sene de kış mevsiminin yaklaştığı “Kurban Bayramı” öncesinde gerçekleştireceklerini ifade eden Yılmaz, kıyafetlerin çocuklar için bayram hediyesi olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Yılmaz Yılmaz, BMD’nin giydirdiği çocukların,  bayramı arkadaşları gibi şık ve güzel karşılayacak olmasından büyük mutluluk duyduklarını  ifade ederek, “Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor” projesini gelecek yıllarda daha da genişleterek sürdürmeyi planladıklarını söyledi.    

Yılmaz Yılmaz’ın konuşmasının ardından, yönetim kurulu üyeleri ve marka sahipleri, BMD TIR’ına yardım kolilerini yükleyerek ilk TIR’ı uğurladı.

Türkiye’nin çocuklarını ısıtmak için yola koyulan BMD TIR’ları, 1.5 milyon adet ürünü,  Kurban Bayramı’na dek  55 noktayı ziyaret edip binlerce kilometre yol kat ederek ihtiyaç sahibi 250 bin çocuğa ulaştıracak.

Yardım kampanyasına destek veren firmalar:

LC WAIKIKI / KOTON / FLO- POLARİS / KİĞILI / COLİNS/ ATASAY / ALTINBAŞ / ARTAŞ İNŞAAT / TORUNLAR / RAMSEY / AYDINLI GRUP / COLLEZİONE / YKM / WENICE / SİNPAŞ / AYAKKABI DÜNYASI / DERİMOD / TWIGY / MUYA / MUDO / TURKCELL BAYİLERİ / DAMAT / İPEKYOL / MAVİ / ZEN PIRLANTA / DESA / VAKKO / HATEMOĞLU / SÜVARİ / VEPA GROUP / SEVENHILL  / TERGAN / HOTİÇ / BATİK / AROW /LESCON / BAMBİ / ATALAR / OPMAR / BOYNER /DEICHMANN / PENTİ/ SAAT& SAAT / SILK& CASHMERE / PERSPECTIVE / BAYDÖNER /  JOKER / OKYANUS ÇORAP

Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.