Oyun 2011 Yarışmalar, Zeka

Oyun 2011 Başladı!

Türkiye 16. Zeka Oyunları Yarışması Oyun 2011, 9 Ekim Pazar günü eleme sınavı sorularının Türkiye Zeka Vakfı web sitesinden yayına alınmasıyla başladı. Türkiye’nin bu en büyük zeka oyunları organizasyonunda her yıl olduğu gibi binlerce kişi yarışacak. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde Türkiye Zeka Vakfı’na Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB ve TÜBİTAK destek verecek. Yarışma üç yaş kategorisinde değerlendirilecek ve finalde her kategorinin birincisine üç cumhuriyet altını tutarında ödül verilecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya Türkiye Zeka Vakfı Oyun 2011 web sitesi üzerinden cevap formunu doldurarak ya da aynı formu posta ya da faksla Türkiye Zeka Vakfı’na ileterek katılabilirsiniz.

İnternet üzerinden katılmak için: http://oyun.tzv.org.tr

 

MEB Oyun 2011’i Destekliyor

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yarışmaya öğrencilerin katılımını arttırmak için 06.10.2011 tarihinde resmi yazı yayınladı.

 

Türkiye 16. Zeka Oyunları Yarışması

Türkiye Zeka Oyunları Yarışmasının amacı; her yaştaki insanımızın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

 

 

Yarışma Takvimi

SINAV

AÇIKLAMA

TARİH

Eleme Sınavı

Eleme Sınavı 9 Ekim 2011 Pazar gününden itibaren TZV web sitesinde, gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başlayacaktır. Sorular TZV, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve MEB Bilim Sanat Merkezleri’nden temin edilebilir. Cevaplar en geç 11 Kasım 2011 Cuma günü postayla, faksla, TZV web sitesi üzerinden veya elden vakfımıza teslim edilmiş olmalıdır.

9 Ekim 2011 Pazar

11 Kasım 2011 Cuma

Yarı Final Sınavı

26 Kasım 2011 Cumartesi günü 13:00 – 15:00 saatleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da yapılacaktır.

26 Kasım 2011 Cumartesi

Final Sınavı

24 Aralık 2011 Cumartesi günü 13:00-16:00 saatleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

24 Aralık 2011 Cumartesi

Ödül Töreni

Ödül töreni 24 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 19:00’da Ankara’da yapılacaktır.

Yarışma Koşulları

 • Yarışma, yaş, tahsil vb. sınırlamalar olmadan herkese açıktır. Yarışmanın tüm aşamaları ücretsizdir. Değerlendirmeler 14 yaş altı (1998 ve sonraki yıllarda doğanlar), 14-21 yaş arası (1990-1997 yıllarında doğanlar) ve 21 yaş üstü (1989 ve önceki yıllarda doğanlar) olmak üzere toplam üç kategoride yapılacaktır.
 • Soruları herhangi bir süre kısıtlaması olmadan tek başınıza çözünüz.
 • Cevaplarınızı en geç 11 Kasım 2011 Cuma günü postayla, faksla veya TZV web sitesindeki (www.tzv.org.tr) cevap formunu doldurarak vakfımıza ulaştırınız (e-posta ile gönderilen cevaplar dikkate alınmayacaktır.).
 • Yarışmaya TZV web sitesi üzerinden katılanlar, soruları cevapladıktan sonra, süre bitimine kadar (11 Kasım 2011) kaldığı yerden devam edebilir veya cevaplarını değiştirebilir. Yarışmacı sınav bitiminden sonra hangi sorudan kaç puan aldığını aynı adresten görebilir.
 • Eleme ve Yarı Final sınav sonuçları TZV web sitesinde yayınlanacak, başarılı olan yarışmacıların davet mektupları internet yoluyla ulaştırılacaktır.
 • Final sınavına her kategoriden 8 kişi olmak üzere toplam 24 yarışmacı katılacaktır. 13:00-16:00 saatleri arasında yapılacak final sınavında yazılı ve sözlü sorular ve oyunlar yer alabilecektir. Final sınavı tv, radyo, internet gibi ortamlarda canlı veya sonradan yayınlanabilecektir.
 • Finale katılan tüm yarışmacılara katılım belgesi, her kategorinin ilk üç derecesine şilt ve her kategorinin birincisine üçer Cumhuriyet altını verilecektir.
 • Yarışmadaki her türlü soru, oyun ve fikre ait telif hakları Türkiye Zeka Vakfı’na aittir. Yazılı izin alınmadan alıntı ya da uyarlama yapılamaz.
 • Türkiye Zeka Oyunları Yarışmalarında soruların çözümleri açıklanmamaktadır.
 • Türkiye Zeka Vakfı yarışma koşullarında ve takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

TZV

Oyun 2011
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir yanıt bırak

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.