TDK SÖZBUL

TDK SÖZBUL (Türk Dil Kurumu Sözcük – Bulmaca Bilgilendirme Uygulaması) TDK’nın e-posta hizmetidir. SÖZBUL’a üye olarak Türkçe söz dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

TDK bu uygulaması ile kaydolduğunuz e-postanıza her gün bir tane Türkçe Sözcüğü, bir yazım kuralını, günün atasözünü veya deyimini, günün bulmacasını göndermektedir.

TDK SÖZBUL uygulamasına üyelik tamamen ücretsizdir.

http://tdksozbul.gov.tr/ adresindeki formu doldurarak üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Bu güzel uygulamanın arkasında proje yetkilisi olarak Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN, proje yürütücüleri Prof. Dr. Recep TOPARLI ile Şefik Bilâl ÇAVUŞOĞLU çalışmaktadır.

Uzm. Belgin Tezcan AKSU, Uzm. Abdullah DURKAN, Uzm. Beyza GÜLTEKİN, Uzm. Burçak OKKALI, Uzm. Âdem TERZİ’den oluşan uzman ekip tarafından sözcük ve metinler seçilmektedir.

Bu başarılı uygulamayı bizlere sunan Türk Dil Kurumu’na ve emeği geçen Türk Dil Bilimcilerimize teşekkür ederiz.

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.