Kibrit Oyunları – 1 Cevabı Tavanın İçindeki Balık

tavadaki balık sorusuDaha önce sizlerle tavanın içindeki balık kibrit oyununu paylaşmıştım. Aşçı zor durumdaydı. Sadece iki kibritin yerini değiştirerek balığı tavanın içinden çıkartmanız gerekiyordu. Bu soruyu görmeyenler kibrit oyunları – 1 sorusuna buradan bakabilirler.

Oyunun şartlarını hatırlayalım. 1. Balık sıcak olduğu için balığa dokunmak yok. 2. Sadece 2 (iki) kibritin yerini değiştirebiliriz. 3. İşlem tamamlandığında balık dışarıda ve hala elimizde bir tava şeklinin olması gerekmektedir.

Gelelim cevaba….

Balığı elleyemeyeceğimize göre tavayı oluşturan iki kibritin yerini değiştirerek çözüme ulaşacağız.

Tavanın içindeki balık cevabı

Yukarıdaki animasyonda da gördüğümüz gibi

1. hamlemizde tavanın ortasındaki kibriti sola kaydırıyoruz.

2. halme ise tavanın sağındaki kibriti alıp sol aşağıya koyuyoruz.

Böylelikle tavanın sapı yukarıda ağız tarafı aşağıda kalıyor. Balık da tavanın dışında kalıyor.

İşlem tamam.

 

 

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.