2013 Yılı Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu

İller Arası Yer Değiştirme 20132013 Yılı Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru Taslağı MEB tarafından yayınlandı.

Taslağa göre;

Öğretmenler başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adresi üzerinden yapabilecekler.

Başvuruların yapılması ve onay süresi 18 – 24 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Atamaların yapılması, sonuçların ilan edilmesi ve kararnamelerin gönderilmesi 26 Temmuz 2013 Cuma günü yapılacak.

Yer değiştiren öğretmenler ise yeni görev yerlerine başlaması için gereken işlemleri 29 Temmuz 2013 Pazartesiden itibaret yapabilecekler.

Öğretmenler, taslağı buradan inceleyebilirler.

İller arası atamalardan önce il içi yerdeğiştirmeler yapılacak. İl içi yerdeğiştiren öğretmenler aynı dönem içerisinde iller arası yer değişikliğinde bulunamayacağını unutmamaları gerekmektedir. İl içi atamalar iptal edilmeyecektir. Özür grubu atamaları için bir istisna söz konusu. Özür grubu atama isteyeceklerin il içi ataması olmasına rağmen eğer bulundukları kurumdan ayrılmamışlar ise özür grubu atamaları yapılabilir.

İller arası yer değişikliğinde bulunacak öğretmenlerin istedikleri yerlere atanmalarını temmenni ederim.

 

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.