Zihinsel Engelli Öğrenciler, CumhuriyetBayramı Coşkusunu Resme Yansıttı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde engelliler okulunda okuyan 2 zihinsel engelli öğrenci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu resme yansıttı.

Haber: Zihinsel Engelli Öğrenciler, Cumhuriyet Bayramı Coşkusunu Resme Yansıttı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde engelliler okulunda okuyan 2 zihinsel engelli öğrenci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu resme yansıttı. Manavgat’ta engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü Dr. Hüseyin Vural İlköğretim ve İş Okulu ikinci sınıf öğrencisi Şükran Sarı ile Dönecan Emiroğlu, Cumhuriyet Bayramı coşku ve heyecanını yaptıkları resimlerle anlattı. Okul idaresi 2 zihinsel engelli öğrencinin yaptığı resimleri Cumhuriyet Ağacı ismi ile okul panosunda sergiye açtı. Zihinsel engelli Sarı ve Emiroğlu yaptığı Cumhuriyet Ağacı ile Türkiye’nin 7 bölgesinde birlikte yaşama sevincini resme aktardıklarını söyledi. Yaptığı resimlerin okul panosunda sergilenmesine çok sevindiğini belirten Dönecan Emiroğlu, karakalem, pastel ve sulu boya çalışması yaptığını ifade etti. Yağlı boya çalışması da yapmak istediğini belirten Emiroğlu, sergilenen resimleri arkadaşı Şükran’la birlikte yaptıklarını kaydetti. Okul Müdürü Şerafettin Çetin, bu tür etkinlikleri engelli öğrencilerin kendilerine özgüvenlerini arttırdığını kaydetti.

(Cihan Haber Ajansı) 27.10.2011 17:32

Fatih ÇÖREKÇİ Yazar

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Türk İşaret Dili (ilk seviye) kursuna gittim. 2005 Kadıköy TKY çalışmaları paylaşım toplantısında 3.lük ödülü alan ekipte yer aldım. Hobi olarak bilişim yazarlığı ile uğraşıyorum. Bilgisayar ile ilk lise dönemlerimde tanışma fırsatı yakaladım :) Yazılıma Q-Basic ile başlamıştım. İlk katıldığım proje pansiyon yemekhanesi gıda takip programıydı. İleri düzey Excell Makroları (VB), OOP, C++, VisualBasic, Veritabanı(MsSQL, MySQL), PHP, JQuery, CSS, MVC frameworkleri ve biraz da JavaSE8 ile haşır neşir oldum. PDR, insan davranışları, işitme engelliler, beden dili, matematik, istatistik, bilgisayar yazılımcılığı ilgi alanlarımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.